برادران سیسترز

تعداد صفحه: ۲۸۰ صفحه
قیمت: ۱۳۰,۰۰۰ ریال
چاپ: یکم، تهران، ۱۳۹۱
نوع اثر: تالیف
نوع جلد: شمیز
وزن: ۳۹۰ گرم

«برداران سیسترز» عنوان دومین رمان پاتریک دوییت نویسنده جوان کانادایی است. این رمان در۲۰۱۱ در کانادا منتشر شد و موفق شد در میان عناوین نامزد جایزه بوکر راه پیدا کند که به عقیده برخی از منتقدان این جایزه باید به این کتاب تعلق می‌گرفت. داستان‌ این رمان وسترن در سال‌های قرن نوزدهم جریان دارد.

با وجود فضا و شرایط شکل‌گیری داستان که غرب وحشی است، رمان دارای دغدغه‌های امروزی است. شخصیت‌های اصلی رمان هم دو برادر هفت‌تیرکش هستند که مزدور بوده و با آدمکشی گذران عمر می‌کنند. این رمان بعد از انتشار، به مرور زمان بیشتر مورد توجه قرار گرفته و در میان پرفروش‌ترین کتاب‌ها در آمریکا و کانادا قرار گرفت.

ترجمه این وسترن ساختارشکن چندی پیش توسط پیمان خاکسار به پایان رسید. این مترجم بعد از انجام ویرایش‌ و اصلاحات نهایی به نشر به‌نگار تحویل داده شد و به تازگی طراحی جلد آن هم نهایی شده است.

«برادران سيسترز» داستاني جذاب و پركشش و سرشار از طنزي سياه و گزنده است. اين رمان در سال ۲۰۱۱ به عنوان نامزده رقابت ادبي بوكر معرفي شد. همچنين برگزيدهء جايزهء گاورنر و جايزهء بنياد هنر كانادا شده است.

مترجم اثر مي گويد «برادران سيسترز» عنواني است كه حاوي گونه اي از طنز است كه نمي توان آن را ترجمه كرد. چون فاميلي اين دو برادر سيسترز است كه به معني خواهران است، ولي نمي شود اين عنوان و طنز موجود در آن را در ترجمه فارسي آن به خوبي نشان داد.

«برادران سيسترز» يك رمان وسترن است كه ماجراهايش در قرن نوزدهم مي گذرد. اين رمان با اينكه در ژانر وسترن كلاسيك نوشته شده، ولي در عين حال مايه هاي طنز دارد.

دو برادر به نام چارلي و الي با نام خانوادگي سيسترز دستور دارند كه هرمان كرميت وارم كاشف معدن را تعقيب كنند و به قتل برسانند. چارلي آدمكش حرفه يي است ولي برادرش هرچند با او همراه است ولي چنين حس و حالي ندارد.

برادران سيسترز دنبال طعمه خود از شهر اورگن تا سانفرانسيسكو سفر مي كنند، مدتي در كوهپايه هاي سييرا كه وارم ادعا مي كند معدن طلا در آنجا پيدا كرده است، توقف مي كنند. بعد با يك جادوگر، يك خرس، جنازه يك سرخپوست و خيلي چيزهاي ديگر برخورد مي كنند. در خلال اين سفر با روايت خشك و بي روح الي، شخصيت اين دو برادر، بويژه خود الي و سوالات او درباره زندگي روشن مي شود…