150000 ریال انتشارات به نگار  چاپ اول 1393 288 صفحه  شمیز رقعی          نویسنده : والری تریرویلر
ترجمه : ابوالفضل الله‌دادی

“برای این لحظه متشکرم” کتاب خاطرات سیاسی « والری تریرویلر» بانوی اول سابق فرانسه، بیش از هر چیز داستان یک زندگی است، زندگی خبرنگاری گمنام که شاهد سیاست ‌ورزی‌های «فرانسوا اولاند»، رئیس جمهور کنونی فرانسه و البته نارضایتی اش از زندگی با « سگولن رویال » مادر چهار فرزندش است. روابط این دو که در ابتدا براساس رابطه‌‍‌ی کاری یک خبرنگار با یک سیاستمدار شکل گرفته است، اندک اندک تغییر شکل می‌دهد تا سرانجام عشق از راه می‌رسد . . .

“برای این لحظه متشکرم” که در دو روز نخست توزیعش در کتابفروشی‌های فرانسه با فروش 200 هزار نسخه‌ای به رکوردی نادر دست یافت، شرحی است بر همه‌ی آنچه والری و اولاند در چندین سال زندگی مشترک از سر گذرانده‌اند.

بانوی اول سابق فرانسه پس از فاش شدن رابطه‌ی اولاند و گیه، بازیگر فرانسوی، با بی‌پروایی غریبی داستان زندگی‌اش با رئیس‌جمهور فرانسه را فاش می‌کند. تریرویلر در این کتاب، دو پازل را کنار هم قرار می‌دهد و آرام آرام آن‌ها را تکمیل می کند :

نخست پازل چهره‌ی« پنهان» اولاند و دیگری پازل چهره‌ی«واقعی» خودش : «مردی که من عاشقش بودم، رابطه‌اش را با من با بیانیه‌ای هجده کلمه‌ای به پایان رساند که خودش شخصا – انگار با یک مساله دولتی روبروست – آن را برای خبرگزاری فرانسه خواند.»

“برای این لحظه متشکرم” در رده‌ی خاطرات سیاسی، بی‌شک نمونه‌ای بی‌همتاست.